Facebook Messenger merr dizajn të ri

Me kalimin e viteve, aplikacionet azhurnohen me veçori të reja dhe ndryshime dhe përmirësime të dizajnit. Sidoqoftë, kjo nuk është gjithmonë domosdoshmërisht More...

Facebook anulon konferencën për shkak të shqetësimeve të coronavirusit

Facebook ka anuluar atë që konsiderohet ngjarjen më të madhe të vitit, një konferencë vjetore të zhvilluesve të kompanisë, për shkak të shqetësimeve të coronavirusit. Sipas More...

Samsung prezantoi ekranet OLED, të dizajnuar për telefona 5G

Samsung Display, krahu prodhues i ekraneve të Samsung, njoftoi sot ekranin e ri OLED të ndërtuar për telefonat inteligjentë me 5G. Kompania pretendon se oferta e More...

Italianët i japin fund karantinimit, qëndruan për dy muaj të mbyllur nëpër shtëpi – tani rrugët e qyteteve janë plotë me njerëz

Në Itali, vendi i parë evropian që vuri masat e ashpra të karantinimit në luftën kundër coronavirusit, pas dy muajve izolimi total ka filluar gradualisht të zbut masat More...

Policia kineze trajnohet për t’u ballafaquar me të prekurit nga coronavirusi, pamje që tregojnë si reagojnë kur dikush nuk dëshiron të futet në karantinë

Në internet është duke qarkulluar një video që është bërë hit në rrjete sociale, që ka të bëjë me coronavirusin që po shpërndahet me shpejtësi të madhe nëpër More...

An interactive web-based dashboard to track COVID-19 in real time. Mapping 2019-nCoV

#chartdiv { max-width: 100%; height: 800px; background-color:#121212; } am4core.ready(function() More...

Çfarë është koronavirusi, dhe si ndikon ai tek organizmi i njeriut?

Çfarë është COVID-19 ? COVID-19 është koronavirus, pjesë e një grupi të madhe virusesh që përfshijnë More...

Real Madridi fiton El Clasicon fantastik ndaj Barcës dhe rimerr kreun e La Ligas

Real Madridi e ka mposhtur Barcelonën në El Clasicon që u zhvillua në kuadër të javës...

LIVE TV : Real Madrid vs Barcelona LIVESTREAM

Në ora 21:00 këtu mundë ta ndiqni ndeshjen LIVE Real Madrid vs Barcelona LIVE STREAM **...

Ramos: “Shpresoj që Messi mos të jetë në ditën e tij në El Clasico”

Pavarësisht rivalitetit që kanë klubet mes vete, Sergio Ramos nuk ka ngurruar që të tregojë se...

Sulmohet brutalisht gazetari i RTK’së

Kryeredaktori i web-faqes së Radio Televizionit të Kosovës, Altin Ahmeti është rrahur brutalisht More...

I vrari në Pejë është Qerim Kelmendi, reagon familja

I vrari sot në Pejë është Qerim Kelmendi, vëllai i Ibrahim Kelmendit, anëtar i ish Lëvizjes Popullore të Kosovës. Vrasjen e..

Grabitje e armatosur në Istog, arrestohet i dyshuari

Policia e Kosovës më datën 11.02.2020, rreth orës 19:50, është njoftuar nga viktima mashkull se në fshatin Vrellë- Istog, në një..

Njerëzit që preknin pavarësinë e Kosovës

Njerëzit që preknin pavarësinë e Kosovës

Dy fije te bardha letre kishin modifikuar tabelat e dy dyerve të tualetit në një restorant qëndror More...

NJË MALLKIM I ÇUDITSHËM, ZULLUMÇARËT E GRABISIN KOSOVËN

Ditë të zeza njëra pas tjetrës. Zullumçarët marrin vrullë! Gjithë fatkeqësia vjenë kur grabitëçari këkrkon të rrojë pa fituar, të fitojë..

QAZIM HAZIR DAUTAJ DESHMORI TROPOJAN QE RA PER SHQIPERI ETNIKE

QAZIM HAZIR DAUTAJ DESHMORI TROPOJAN QE RA PER SHQIPERI ETNIKE 2.9.1952.-26.6.1998. Familja Dautaj e fshatit Gegaj të Tropojës ka një traditë..

​Ushqimet e ndaluara në shtatzëni

Është e rëndësishme që çdo ditë të balanconi shujtat, ndërsa kjo në veçanti vlen për femrat shtatzëna. Shumica e ushqimit është..

Krofne

Sot do të mësoni një mënyrë shumë të lehtë për të përgatitur krofne Përbërësit: 1 gotë qumësht të vakët 5 lugë..

​Ushqimet e ndaluara në shtatzëni

Është e rëndësishme që çdo ditë të balanconi shujtat, ndërsa kjo në veçanti vlen për femrat shtatzëna. Shumica e ushqimit është..

Pesë çelësat e orgazmës femërore

Për të arritur kulmin është i nevojshëm një kalim njohës dhe i pëlqimit në vetvete i preferencave dhe instinkteve. Mbi të..