Date archive forOctober, 2014
By KosovaPlus On Thursday, October 30th, 2014
0 Comments

HP Sprout PC – braktis tastierën dhe mausin

HP e ka prezantuar kompjuterin e ri personal, përkatësisht modelin HP Sprout, i cili në mënyrë inovative e ka braktisur tastierën dhe mausin në favor të një projektori “multi touch”, i cili thuhet se More...

By KosovaPlus On Thursday, October 30th, 2014
0 Comments

​E pabesueshme: Enver Petrovci pretendent për Eurovizionin 2015

Aktori dhe regjisori i njohur shqiptar Enver Petrovci do të jetë surpriza e edicionit të 53-të të Festivalit të Këngës në RTSH që do të mbahet në Shqipëri në fund të dhjetorit. Ai vjen si konkurent More...

By KosovaPlus On Wednesday, October 29th, 2014
0 Comments

Lepaja: Me Brovinën duhet të merret Prokuroria!

Me zonjën Flora Brovina, për shkak të bllokimit antikushtetues të konstituimit dhe funksionimit të organit më të lartë në vend, duhet të merret kryeprokurori i Shtetit, thotë analisti politik, Fadil Lepaja. “Si More...

By KosovaPlus On Wednesday, October 29th, 2014
0 Comments

Hoxhajn e lëshoi ashensori në Beograd, Daçiqi tha se “nuk ishte atentat”!

Gjatë konferencës së ministrave të vendeve të Ballkanit Perëndimor në Beograd, ku për herë të parë mori pjesë edhe ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, është shënuar More...

By KosovaPlus On Wednesday, October 29th, 2014
0 Comments

Mike Tyson me shqiponjë, përkrah shqiptarët (Foto)

Boksieri legjendar, Mike Tyson, duket se është ndikuar tej mase nga ndeshja e fundit Serbi – Shqipëri, që bëri xhiron e botës. Ndeshja Serbi – Shqipëri bëri xhiron e gjithë botës për shkak të incidenteve More...

By KosovaPlus On Wednesday, October 29th, 2014
0 Comments

Reali në prag të 1/8 së finales së Kupës (Video)

Real Madridi nuk e ka pasur të vështirë ta mposhtë ekipin nga Segunda Division B – Group 3, UD Cornella (4-1), në ndeshjen e vlefshme për Kupën e Mbretit. Në një ndeshje ku mungoi kryesori Cristiano Ronaldo, More...

By KosovaPlus On Wednesday, October 29th, 2014
0 Comments

Humbja e parë e Juves, Roma barazohet me pikë

Juventusi ka regjistruar humbjen e parë sezonale në Serie A nga Genoa (1-0), në takimin e zhvilluar në Stadio Comunale Luigi Ferraris. Bianconerët humbën disa raste në fraksionin e parë, ndërkohë që More...

By KosovaPlus On Wednesday, October 29th, 2014
0 Comments

Zhduket shqiptarja në Zvicër (Foto)

Gazeta e njohur zvicerane “Blick” ka raportuar se një vajzë shqiptare është zhdukur në qytetin Dietlikon – Zürich. Bëhet fjalë për 15 vjeçaren me emrin Kujtesa e cila nuk është kthyer në shtëpi More...

By KosovaPlus On Wednesday, October 29th, 2014
0 Comments

Vetëvendosje thërret protesta për të hequr Thaçin nga pushteti

Vetëvendosje beson që rruga e vetme për ta rrëzuar Hashim Thaçin nga pushteti është reagimi qytetar. Për këtë, lëvizja e Kurtit ka kërkuar përkrahje edhe nga partnerët e koalicionit LDK, AAK e Nisma. Dardan More...

By KosovaPlus On Wednesday, October 29th, 2014
0 Comments

HD LIVE TV : Copa del Rey: Cornella -VS- Real Madrid

20:00 in www.KosovaPLUS.com you can follow LIVE match Copa del Rey: Cornella -VS- Real Madrid Ne ora 20:00 ne www.KosovaPLUS.com munde ta ndjekni ndeshjen LIVE / DREJTPERDREJT Copa del Rey: Cornella -VS- Real More...