Date archive forJanuary, 2015
By KosovaPlus On Saturday, January 31st, 2015
0 Comments

Vuçiqi i frikësohet Shqipërisë etnike

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, në një intervistë dhënë gazetës austriake Die Presse, ka folur për marrëdhëniet me Shqipërinë dhe “çështjen” e dronit në stadiumin e Beogradit. Ai ka More...

By KosovaPlus On Saturday, January 31st, 2015
0 Comments

Lexuesi i shekullit tonë

              Shkruan : NERIMANE FERIZI               Që në mëngjes kur zgjohet hap laptopin, dëgjon dhe lexon fjalë dhune, injorance deri More...

By KosovaPlus On Saturday, January 31st, 2015
0 Comments

VIDEO : Shkëndija Mujaj publikon videoklipin

                        Shkendija ka thënë se teksti i këngës është një ngjarje e vërtet. “Kënga nuk është vetëm një këngë, por ngjarje More...

By KosovaPlus On Saturday, January 31st, 2015
0 Comments

LIVE HD TV Boxing: Krzysztof Gtowacki -VS- Nuri Seferi

20:00 in KosovaPLUS.com you can follow LIVE match Boxing: Krzysztof Gtowacki – Nuri Seferi Ne ora 20:00 ne KosovaPLUS.com munde ta ndjekni ndeshjen LIVE / DREJTPERDREJT Boxing: Krzysztof Gtowacki – More...

By KosovaPlus On Saturday, January 31st, 2015
0 Comments

FOTO : Zajmina tregon majet e gjoksit

Zaimina Vasjari vazhdon të publikoj fotografi në rrjetet sociale, duke treguar ndër tjera edhe asetet e saj. Së fundi ajo publikoi një fotografi në të cilën shfaq gjoksin, duke zbuluar shumë.  More...

By KosovaPlus On Saturday, January 31st, 2015
0 Comments

VIDEO : Azilkërkuesi në Munih, ia thotë bukur këngës: A i shkonte zëri më mirë në Kosovë?!

Numri i shqiptarëve që po ikin nga Kosova, po shtohet dita ditës. Në një video të postuar në rrjetin Facebook, dërguar në redaksinë e Telegrafit, e ku si lokacion i postimit vërehet Munihu, shihen disa More...

By KosovaPlus On Saturday, January 31st, 2015
0 Comments

Reali mban kreun të paprekshëm

Mungesa e Cristiano Ronaldos nuk është vërejtur në fitoren e Real Madridit (4-1) kundër Real Sociedadit në Santiago Bernabeu. Në minutën e parë të ndeshjes, nikoqirët u gjetën në disavantazh pas golit More...

By KosovaPlus On Saturday, January 31st, 2015
0 Comments

Ali Ahmeti dhe Takimet e tijë

                            Ti lëre Aliu takimet me të tjerët dhe ti drejtoje të drejtat e Ish veteranëve të Uçk-së Koha kaloi,i erdhi More...

By KosovaPlus On Saturday, January 31st, 2015
0 Comments

IMAZHIN KOSOVES JA KENI PRISHUR ME KEQQEVERISJE

Po më vije të vjelli nga shkrimet e shumë njerëzve, e që falë pushtetarëve janë mirë të sistemuar në punë shtetërore, rreth ikjes masive nga Kosova! Askush nuk e lëshon vendin e vetë prej qejfit, More...

By KosovaPlus On Saturday, January 31st, 2015
0 Comments

ZAHIRI ,TE KISHTE SHUME QERIM KELMENDA MA TE FORTE DO ISHIM

Komandanti Legjendar i UÇK-së Zahir Pajaziti sot me shoket e idealit Edmond Hoxhen dhe Hakif Zejnullahun ka pervjetorin e 18 -te renies Heroike te tyre ne lufte me Forcat Armike Serbe . Zahiri ,Adem Jashari Qerim More...