Date archive forFebruary, 2015
By KosovaPlus On Saturday, February 28th, 2015
0 Comments

Google Nexus i ri do të prodhohet nga Xiaomi?

Njëra ndër lansimet kryesore të vitit të kaluar në industrinë mobile ishte modeli i ri i Nexus, dhe tani besohet se nuk do të shkojë shumë gjatë derisa në treg të shfaqet modeli i ri i telefonit të More...

By KosovaPlus On Saturday, February 28th, 2015
0 Comments

Ja çfarë thotë Pacolli për dekoratën “Nderi Kombit”

Vlerësimin të cilin ia ka bërë shteti shqiptar, përkatësisht presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, duke ia dhënë dekoratën “Nderi i Kombit” kryetarit të Aleancës për Kosovë të Re (AKR), More...

By KosovaPlus On Saturday, February 28th, 2015
0 Comments

Çaji i rozmarinës si ilaç

Rozmarina është e njohur për shekuj me radhë si një erz dhe bimë me veti shëruese. Ajo është një nga bimët më të vjetra të njohura për njeriun. Ka shije dhe aromë të pazakontë, dhe është një More...

By KosovaPlus On Saturday, February 28th, 2015
0 Comments

Fati i Dr. Hafir Shalës ende enigmë

Për KosovaPLUS : familja Shala Po bëhen tashmë 15 vjet që nga rrëmbimi i tij nga Shërbimi Sekret i Serbisë në Kosovë, ndërkohë që familja nuk ka asnjë informacion, ndërsa institucionet e Kosovës nuk More...

By KosovaPlus On Saturday, February 28th, 2015
0 Comments

Kjo është lista e 92 “ushtarëve” mashtrues të Llapit (Dokument)

Ragip Mustafa, pronar i kompanisë “Beni Dona”, e ka fituar statusin e veteranit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Gjatë luftës, atë asnjë ushtar i brigadës 151 “Zahir Pajaziti”, nuk e ka takuar More...

By KosovaPlus On Saturday, February 28th, 2015
0 Comments

FOTO : Agertina përgaditet për festivalin çelesi muzikor

Ka një emër të vecantë dhe një zë të ëmbël. Kjo është këngëtarja me origjinë nga Elbasani, Agertina Muca e cila pas disa hiteve të saja në tregun muzikor shqiptar po mendon të konkurojë për herë More...

By KosovaPlus On Saturday, February 28th, 2015
0 Comments

Mustafa: Për Trepçën nuk ka biseda, është e Kosovës

Manifestimi tradicional ‘Java e Minatorëve’, i organizuar në përkujtim të grevës së minatorëve të vitit 1989, ka përfunduar me një ceremoni të mbajtur të shtunën në Qendrën e Kulturës në Mitrovicë, More...

By KosovaPlus On Saturday, February 28th, 2015
0 Comments

‘El Clasico’ në rrezik të mos luhet

El Clasico mes Barcelonës dhe Real Madridit në Camp Nou, i paraparë të zhvillohet më 22 mars është në rrezik të shtyhet. Krejt kjo për shkak të grevës që kërcënon të ndodh në La Ligë në shenjë More...

By KosovaPlus On Saturday, February 28th, 2015
0 Comments

Veton Ibrahimi dhe Grupi Teatral ” Aktrimi” në aksion humanitar në Zvicër.

Sonte nga ora 19:30 në lokalet e QKISH në Kreuzligen- Grupi Teatral “Aktrimi” shfaqje me karakter humanitar. Ta ndihmojmë të riun Kumanovarë Shkëlqim Zimberi!  More...

By On Saturday, February 28th, 2015
0 Comments

Akademikë dhe intelektualë, mos fleni…!

Shkruan për KosovaPLUS : Faik Krasniqi Shumë intelektualë në gjithë botën janë vlerësuar vite më vonë pas vdekjes së tyre, pasi në atë kohë që jetonin, nuk i donte njeri vetëm për faktin se udhëheqësi More...