Date archive forApril, 2015
By KosovaPlus On Thursday, April 30th, 2015
0 Comments

VIDEO : Sabriu dhe Sinani i këndojnë “Shqipërisë Etnike”

Sabri Fejzullahu dhe Sinan Vllasaliu kanë lansuar klipin e këngës “Shqipëri Etnike”. Kënga ritmike flet për nacionalizëm dhe bashkimin e shqiptarëve, e cila është në një vije me këngët e fundit More...

By KosovaPlus On Thursday, April 30th, 2015
0 Comments

​S’ka më LDD: Nexhat Daci shkrin partinë e tij në LDK

Nexhat Daci ka vendosur ta shuaj Lidhjen Demokratike të Dardanisë. Tash e tutje LDD do të jetë pjesë e Lidhjes Demokratike të Kosovës, që drejtohet nga Isa Mustafa. Ky fakt është bërë i ditur nga vet More...

By KosovaPlus On Thursday, April 30th, 2015
0 Comments

Beqiri mirëpret kthimin e LDD-së në LDK (Video)

Sekretari i Përgjithshëm i LDK-së, Ismet Beqiri, tha se njoftimin për shkrirjen e LDD-së në LDK e mori vesh prej komunikatës se kryesisë së LDD, që u transmetua në portale. Beqiri e ka mirëpritur këtë More...

By On Thursday, April 30th, 2015
0 Comments

Pa Pandeli Majkon Kosova do ishte si Bosnja e Spastruar Etnikisht

Heroi Kombetar Legjenda Pandeli Majko mbase eshte nje nga politikanet me modest ne bote , nje shqiptar i madh revolucionar dhe militant i se vertetes . Ish Kryeministri Pandeli Majko dhe ministrat e tij me Kamiona More...

By On Thursday, April 30th, 2015
0 Comments

Urime nga Shqiperia Adem Krasniqi

Urime nga Shqiperia Adem Krasniqi Dita e Bekuar e Lindjes ,respekte ty Vlerave tuaja njerezore familjare , morale dhe Kombetare ,respekte kontributit tend luftarak atdhetar humanitar . Respekte ty shokeve vellezerve More...

By KosovaPlus On Thursday, April 30th, 2015
0 Comments

Ditari i dëshmorit Bashkim Suka : KUJTIMET DHE PËRJETIMET E MIA

KUJTIMET DHE PËRJETIMET E MIA Lufta nisi në Drenicën martire dhe mbarë Kosovën. Po bëhen shumë vrasje dhe masakra në popullatën e pambrojtur civile. Mirëpo, Ushtria Çlirimtare e Kosovës po i kundërvihet More...

By KosovaPlus On Thursday, April 30th, 2015
0 Comments

Përgatitje për pranimin e Kosovës në OKB

Nëse dëshirojnë të hyjnë në Bashkim Evropian (BE), Prishtina dhe Beogradi janë të obliguar të nënshkruajnë edhe një marrëveshje e cila i mundëson Kosovës anëtarësimin në Kombe të Bashkuara (OKB), More...

By KosovaPlus On Thursday, April 30th, 2015
0 Comments

Ja çfarë do ju ndodhë nëse hiqni dorë nga Facebook

Rrjeti social Facebook është kthyer në një sëmundje tashmë për ne, ne e kemi të pamundur që gjatë ditës të futemi dhe të shohim se çfarë ka ndodhur në Facebook. Ai është një virus i cili nëse More...

By KosovaPlus On Thursday, April 30th, 2015
0 Comments

Bëhen 16 vjet nga rënia e Ilaz Kodrës

Sot mbushen gjashtëmbëdhjetë vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ilaz Kodra, i cili ka qenë pjesë e celulave të para të UÇK-së dhe pjesëmarrës i të gjitha luftërave More...

By KosovaPlus On Thursday, April 30th, 2015
0 Comments

Samsungu rrëzon Apple-in nga froni

Samsungu ka rrëzuar nga froni rivalin Apple pasi statistikat e fundit thonë që kompania koreane është shitësi më i madh i telefonave të mençur në botë. Rezultatet e publikuara nga kompania “StrategyAnalytics” More...