Date archive forJune, 2015
By On Tuesday, June 30th, 2015
0 Comments

Këngetari Muhamet Avdijaj atdhetar i madh dhe muzikant me Vlera

Janë një numër i madh kengetaresh në mërgatë që meritojne admirim dhe nderim te madh për kultivimin e artit te mirefillte shqiptar muzikes folklorike patriotike . Nga ata kengetar eshte atdhetari me tradita More...

By KosovaPlus On Tuesday, June 30th, 2015
0 Comments

Haradinaj: Populli nuk duron më, zgjedhjet janë zgjidhje (Video)

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se situata në vend është e rëndë dhe populli nuk mund të durojë më. Ai thotë se zgjedhjet e parakohshme janë zgjidhjet për tejkalimin More...

By KosovaPlus On Tuesday, June 30th, 2015
0 Comments

Remi: Jam i gatshëm të ballafaqohem nëse jam në listën e Speciales

Rrustem Mustafa-Remi, deputet i PDK-së, ka theksuar se nuk ka informacion se PDK-ja e ka koordinuar dështimin e Speciales në Kuvendin e Kosovës.Mustafa tha se të huajt kanë qenë të mirëseardhur, por ata More...

By On Tuesday, June 30th, 2015
0 Comments

Me forcë nuk do të thotë se ka drejtësi

Më i forti nuk është asnjëherë mjaftë i fortë për të qenë gjithmonë sundus nëse ai e shëndrron forcën në ligjë kinëse të drejtë dhe bindjen në detyrimë. Që këtij e drejta i takon më të fortit More...

By KosovaPlus On Tuesday, June 30th, 2015
0 Comments

Vuçiq nën ethe: Merkel do të na sjellë fjalë të rënda për Kosovën

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se nga kancelarja gjermane, Angela Merkal me rastin e vizitës në Beograd më 8 korrik pret fjalë të rënda për Kosovën dhe disa tema tjera, por edhe More...

By On Tuesday, June 30th, 2015
0 Comments

Diskursi Politik i Ramushit po mirëpritet nga Popullata

Në Biseda mes shokesh idealesh luftetaresh idealistesh popullates në Kosovë dhe viset tjera shqiptare e Mërgatë , të gjithë thonë në unison se kjo gjuhë është gjuha e vertetë e Ramush Haradinajt Komandantit More...

By KosovaPlus On Tuesday, June 30th, 2015
0 Comments

Thaçi: Danke Merkel, Danke Deutschland – do ta themelojmë Specialen

Pas takimit me kancelarin gjermane, zv. Kryeministri i Kosovës ka thënë se e kanë siguruar kancelarin gjermane se përveç obligimeve tjera ndërkombëtare, Kosova së shpejti do të themelojë edhe Gjykatën More...

By KosovaPlus On Tuesday, June 30th, 2015
0 Comments

5 arsye pse duhet të kaloni në Windows 10 [Foto]

Tashmë është bërë e qartë për të gjithë që Windows 10 është sistemi operativ më i rëndësishëm që Microsoft ka sjellë ndonjëherë. Kjo mund të jetë dhe arsyesja pse Windows 10 po kërkon shumë More...

By On Tuesday, June 30th, 2015
0 Comments

KUSH JE TI, HALIL TOPUZI?!

*Ky derdimen i Serbise,Halil Matoshi, leh hajnisht dhe tinezisht nga kopeja e stanit te Veton Surroit, ku banojn kumbaret me tradita te moçme te Drazh Mihajlit,Aleksander Rankoviqit dhe Titos. *Kopili i Titos,Halil More...

By KosovaPlus On Tuesday, June 30th, 2015
0 Comments

Lajm i mirë nga Samsung, së shpejti vjen superbateria

Samsungu raportohet se po planifikon të dyfishojë jetëgjatësinë e baterisë së telefonave të mençur pa ia rritur madhësinë. Sipas “engadget.com”, shkencëtarët e Samsungut kanë krijuar teknologjinë More...