Date archive forJuly, 2015
By KosovaPlus On Friday, July 31st, 2015
0 Comments

Haradinaj për Specialen: Marre për ledine!

Ramush Haradinaj e ka quajtur “marre për ledine” vendimin e sotëm të Qeverisë për riprocedimin në Kuvend të themelimit të Gjykatës Speciale. Lideri i AAK-së tha se Qeveria me këtë vendim “ofendoi More...

By KosovaPlus On Friday, July 31st, 2015
1 Comment

Militantët shiitë krenohen me vrasjen e shqiptarit të Kosovës – pjesëtar i ISIS-it (Video)

Së paku tre pjesëtarë të grupit militant Asaib Ahl al-Haq, monitorojnë pasojat e fitores së sulmit kundër ISIS-it. Njëri prej tyre e ka në dorë letërnjoftimin e një shtetasi të Kosovës. Siç ka raportuar More...

By KosovaPlus On Friday, July 31st, 2015
0 Comments

Azilkërkuesit nga Kosova, mashtrojnë sistemin e azilit në Holandë për 1750 euro (Video)

Halil Berisha e ka zgjidhur problemin e tij. Pas qëndrimit disa mujor në Gjermani, ai ka kaluar në Holandë. Edhe atje është paraqitur për azil dhe ka gatishmëri të kthehet sa më parë, pasi Organizata More...

By KosovaPlus On Friday, July 31st, 2015
0 Comments

Gjykata Speciale votohet të hënën, në orën 10

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që ditën e hënë, në orën 10, të votohen ndryshimet kushtetuese që i hapin rrugë themelimit të Gjykatës Speciale. Këtë vendim e kanë përkrahur PDK, LDK dhe More...

By KosovaPlus On Friday, July 31st, 2015
0 Comments

Shqipëria kushtëzon Bosnjën: Njiheni pavarësinë e Kosovës

Në Shqipëri po qëndron për vizitë zyrtare ministri i Jashtëm i Bosnjë Hercegovinës, Igor Crnadak. Në takim me homologun shqiptar, Ditmir Bushati, diplomatit boshnjak iu bë e qartë se Shqipëria mbështet More...

By KosovaPlus On Friday, July 31st, 2015
0 Comments

Durrës, një pushuese nga Kosova humb jetën duke u larë në det

Pushimet e planifikuara për t’u kaluar në Shqipëri i kanë kushtuar jetën një gruaje kosovare. V.S., 38 vjeçe ka humbur jetën duke u larë në detin e Durrësit në rrethana që mbeten të paqarta. Burime More...

By KosovaPlus On Friday, July 31st, 2015
0 Comments

FOTO : Ku dhe me kë Teuta Krasniqi e shfrytëzon çdo çast të lirë?

Teuta Krasniqi, emër shumë i njohur, i përfolur, më i diskutuari sot në jetën tonë të përditshme, por edhe mediale Pjesëmarrëse në shumë evenimente. Sa ishte e re ëndrra dhe dashja e saj, sikur edhe More...

By KosovaPlus On Friday, July 31st, 2015
0 Comments

Pengesa e lirisë, turp i Evropës!

Shkruan për KosovaPLUS : Dionis Xhafa Shqiptarët janë ndër kombet evropiane më të diskriminuar sa i përket lëvizjes së lirë në shtete perëndimore evropiane sidomos, por edhe në mbarë botën. Pashaportat More...

By KosovaPlus On Friday, July 31st, 2015
0 Comments

Loja djallëzore e Isa Mustafës me djalin e presidentit Rugova !

Shkruan për KosovaPLUS : Florim Zeqa Sikurse çdo profesion tjetër, edhe gënjeshtra dhe mashtrimi janë profesione të llojit të vet. Padyshim i pari i këtij lloji na doli të jetë njëri nga dy kryeministrat More...

By KosovaPlus On Friday, July 31st, 2015
0 Comments

Pas 43 vitesh në Gjermani duan ta dëbojnë kosovarin në Serbi

“Më mirë le të më mbysin menjëherë, sepse kjo për mua është sikur ekzekutim”, thotë Meta Davit Meta, shqiptar nga Kosova, është 53 vjeç dhe jeton në Gjermani prej 43 vitesh, kur i është More...