Date archive forSeptember, 2015
By KosovaPlus On Wednesday, September 30th, 2015
0 Comments

JULIANA JANKU, PËRURON LIBRIN “PËRRALLA, NGA SËNDUKU I GJYSHES”…

JULIANA JANKU, PËRURON LIBRIN “PËRRALLA, NGA SËNDUKU I GJYSHES”… Shkruan : Prof. Murat Gecajpublicist e studiues-Tiranë Nga: Murat Gecaj 1. Një lexues i vëmendshëm ka mësuar se, para pak ditëve, në More...

By KosovaPlus On Wednesday, September 30th, 2015
0 Comments

Ronaldo barazon rekordin e Raulit, kur do ia thyejë?

Cristiano Ronaldo me golin e tij të dytë ndaj Malmos arriti që ta barazojë rekordin e Raul Gonzales si golashënuesi më i mirë në histori të klubit mbretëror – Real Madrid. Portugezi shfaqi paraqitje More...

By KosovaPlus On Wednesday, September 30th, 2015
0 Comments

​Fitojnë Real Madrid dhe PSG (Video)

Real Madrid dhe PSG kanë vazhduar me fitore në kuadër të Grupit A. Real Madridi ka shënuar fitoren e dytë këtë edicion në Ligën e Kampionëve, pasi në udhëtim ka mposhtur skuadrën suedeze, Malmo me More...

By KosovaPlus On Wednesday, September 30th, 2015
0 Comments

LIVE HD TV : Malmo FF – Real Madrid

20:45 in KosovaPLUS.com you can follow LIVE match Champions League – Group Stage: Malmo FF – Real Madrid Ne ora 20:45 ne KosovaPLUS.com munde ta ndjekni ndeshjen LIVE / DREJTPERDREJT Champions League More...

By KosovaPlus On Wednesday, September 30th, 2015
0 Comments

Ndërkombëtarët nuk do të lejojnë zgjatjen e krizës sikurse vitin e kaluar

Përsëritja e një skenari të ngjashëm sikurse ai i para një viti, kur vendi hyri në një krizë gjashtë mujore politike vështirë se mund të ndodh, sado që opozita të jetë e bashkuar dhe e bindur në More...

By KosovaPlus On Wednesday, September 30th, 2015
0 Comments

Gjuriq “nuk beson se NATO është pajtuar për ushtrinë e Kosovës”

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se nuk beson në “vërtetësinë” e deklaratës së zëvendëskryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi në More...

By KosovaPlus On Wednesday, September 30th, 2015
0 Comments

Prezantohet sistemi i ri operativ Android 6.0 Marshmallow

Google ka prezantuar sistemin e ri operativ, Android 6.0 Marshmallow. Google ka nisur prezantimin duke demonstruar kërkimet me zë teksa ekrani është i mbyllur. Ky sistem vjen te pajisjet e reja dhe për telefonat More...

By KosovaPlus On Wednesday, September 30th, 2015
0 Comments

Horoskopi ditor 30 shtator 2015

Dashi Dielli dhe Mërkuri së bashku do t’ju japin një ndihmë të madhe përsa i përket punës. Për ata që janë në kërkim të një pune mund të ketë disa efekte pozitive në ditën e sotme dhe për ata More...

By KosovaPlus On Wednesday, September 30th, 2015
0 Comments

VIDEO : ​Dëshmitarët rrëfejnë se si ndodhi vrasja në Skenderaj

Valon Goxhuli është polici i vrarë pasditen e sotme në Skenderaj. Fillimisht u njoftua se një person është vrarë dhe një tjetër është plagosur në qendër të qytetit. Identiteti i viktimës u konfirmua More...

By KosovaPlus On Wednesday, September 30th, 2015
0 Comments

Hyseni e falënderon Rusinë për reklamën falas për Kosovën

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Skënder Hyseni e ka falënderuar Rusinë, respektivisht ambasadorin rus në OKB, i cili, sipas Hysenit, sonte i bëri një shërbim Kosovës. Në një intervistë për Interaktiv More...