Date archive forOctober, 2015
By KosovaPlus On Wednesday, October 21st, 2015
0 Comments

Flet “agjenti” që “spiunoi” Vetëvendosjen (Video)

Ekipi i KALLXO.com ka arritur ta zhvillojë një intervistë të shkurtër me Qerim Krasniqin, personin të cilin sot lëvizja Vetëvendosje e quajti spiun dhe lansoi akuza se u kap duke tentuar të vendoste pajisje More...

Kordinatori i AAK-se per Diaspore Bajram Mulaj shton radhet e AAK-se
By On Tuesday, October 20th, 2015
0 Comments

Kordinatori i AAK-se per Diaspore Bajram Mulaj shton radhet e AAK-se

Kordinatori i AAK-se per Diaspore Bajram Mulaj shton radhet e AAK-se Veprimtari i madh kombetar dhe i AAK-se Bajram Mulaj ka arritur me stafin e tij ta rrise dukshem AAK-ne ne Zvicer ne qytete te ndryshme  More...

By KosovaPlus On Tuesday, October 20th, 2015
0 Comments

Fatmir Sejdiu: Sjellja e Mustafës e papranueshme

Fatmir Sejdiu, e ka kritikuar në masë të madhe sjelljen e kryeministrit të vendit, Isa Mustafa. Thotë se sjellja e tij është e papranueshme dhe se me veprimet e fundit i ka bërë dëm LDK’së në një More...

By KosovaPlus On Tuesday, October 20th, 2015
0 Comments

Situata në Kosov

Duke par gjendjen serioze në vend,mendoj se qeveria fare nuk po e respekton Opoziten.Opozita ka të drejt ta bllokoj parlamentin pasi Kosova po humb shum nga kto marrveshje,me një fjal po krijohet një bosnje More...

By KosovaPlus On Tuesday, October 20th, 2015
1 Comment

Arsenal ndal Bayern Munichun

Arsenal dhe Bayern Munich ka siguruar fitoren e parë në kuadër të Ligës së Kampionëve. Arsenali para shikuesve të vetë ka mundur të triumfojë kundër skuadër gjermane të Bayernit duke triumfuar me rezultat, More...

By On Tuesday, October 20th, 2015
0 Comments

NJË MALLKIM I ÇUDITSHËM, ZULLUMÇARËT E GRABISIN KOSOVËN

Shkruan për KosovaPLUS : Arfim Caka Ditë të zeza njëra pas tjetrës. Zullumçarët marrin vrullë! Gjithë fatkeqësia vjenë kur grabitëçari këkrkon të rrojë pa fituar, të fitojë pa punuar, të punojë More...

By On Tuesday, October 20th, 2015
0 Comments

Naser Azemi kerkon nga Shpend Ahmeti zgjidhjen e ceshtjes se familjes se tij dhe disa Familjeve te tjera

Naser Azemi nje burre i nderuar ,puntor afarist familjar dhe njeri i perkushtuar eshte ma teper se i shqetesuar me gjendjen e tij dhe te mbi 45 antareve te familjes se tij ne rrugen pa nr Bajram Bahtiri , Naseri More...

By On Tuesday, October 20th, 2015
0 Comments

QAZIM HAZIR DAUTAJ DESHMORI TROPOJAN QE RA PER SHQIPERI ETNIKE

QAZIM HAZIR DAUTAJ DESHMORI TROPOJAN QE RA PER SHQIPERI ETNIKE 2.9.1952.-26.6.1998. Familja Dautaj e fshatit Gegaj të Tropojës ka një traditë atdhetare. Në luftën e Dytë Botërore, xhaxhai i Qazimit, Fazli More...

By KosovaPlus On Tuesday, October 20th, 2015
0 Comments

Shllaku: Presidentja nukka kredibilitet politik

D rejtori i Fondacionit për Shoqëri të Hapur, Luan Shllaku, ka deklaruar në Info Magazine të Klan Kosovës se partitë politike në Kosovë nuk e respektojnë Presidenten, dhe ajo si institucion nuk ka kredibilitet More...

By KosovaPlus On Tuesday, October 20th, 2015
0 Comments

Rreth 100 intelektualë serbë mbështesin kryetarin e ASHAS i cili tha se “Kosova është e humbur”

P olitika, shkenca dhe kisha – të gjitha janë bërë bashkë të martën pasdite në Beograd për të diskutuar për Kosovën. Në një takim të thirrur nga kryetari i Serbisë Tomislav Nikoliq do të More...