Sulmohet brutalisht gazetari i RTK’së

Kryeredaktori i web-faqes së Radio Televizionit të Kosovës, Altin Ahmeti është rrahur brutalisht nga pesë persona sot në një lokal të Prishtinës. RTK ka mësuar që ky sulm fizik ndaj gazetarit Ahmeti, ka ndodhur në lokalin “Friends Aveny” të kryeqytetit. Edhe pse ende nuk dihen rrethanat se shkaqet se pse ka ndodhur një More...

by KosovaPlus | Published 6 months ago
By KosovaPlus On Thursday, February 27th, 2020
0 Comments

I vrari në Pejë është Qerim Kelmendi, reagon familja

I vrari sot në Pejë është Qerim Kelmendi, vëllai i Ibrahim Kelmendit, anëtar i ish Lëvizjes Popullore të Kosovës. Vrasjen e vëllait të tij e konfirmoi edhe vet Ibrahim Kelmendi në një postim More...

Grabitje e armatosur në Istog, arrestohet i dyshuari
By KosovaPlus On Tuesday, February 25th, 2020
0 Comments

Grabitje e armatosur në Istog, arrestohet i dyshuari

Policia e Kosovës më datën 11.02.2020, rreth orës 19:50, është njoftuar nga viktima mashkull se në fshatin Vrellë- Istog, në një lokal ka ndodhur një rast ‘grabitje’. “Sipas viktimës More...

Ismail Qemali për gazetën austriake: Serbia nuk ka të drejtë të përparojë drejt Adriatikut dhe të copëtojë Shqipërinë!
By KosovaPlus On Tuesday, February 25th, 2020
0 Comments

Ismail Qemali për gazetën austriake: Serbia nuk ka të drejtë të përparojë drejt Adriatikut dhe të copëtojë Shqipërinë!

“La Libre Parole” ka botuar, të mërkurën e 13 nëntorit 1912, në ballinë, shkrimin e gazetës austriake “Neue Freie Presse” në lidhje me reagimin e Ismail Qemalit ndaj ndërhyrjes serbe në More...

By KosovaPlus On Wednesday, October 14th, 2015
0 Comments

Gjuha shqipe, pasuri i patundshme kombëtare

Shkruan për KosovaPLUS : Florim Zeqa Nga aktivitetet e shkollës shqipe në Itali Gjuha shqipe, pasuri i patundshme kombëtare Të shtunën e kaluar me 10 tetor 2015, në Cartigliano (Vicenca), në lokalet e More...

By On Monday, October 12th, 2015
0 Comments

PLISI DHE LASHTËSIA SHQIPTARE

Plisi dhe Flamuri është komb dhe fe për ne! Një hambar, një thesar lashtësie! I lavdëruar dhe i nderuar si gjithmonë. Vetëm atje ku fillon plisi, fillon shteti jo i tepërt, por i nevojshëm: atje fillon More...