Krofne

Sot do të mësoni një mënyrë shumë të lehtë për të përgatitur krofne Përbërësit: 1 gotë qumësht të vakët 5 lugë gjelle sheqer 2 vezë 1 lugë e mesme brume buke Pergatitja: Pasi t’i perziejmë të gjithë përbërësit, ju shtojmë miell deri sa të formohet masa dhe e lëjmë për dy orë të rritet. Pastaj kulaqi shtrihet dhe More...

by | Published 5 years ago
By On Tuesday, October 13th, 2015
0 Comments

Bajadera me kokos

A e keni provuar recetën e Bajaderës me kokos. Është e lehtë dhe shumë e shijshme Përbërësit Për pjesën e errët nevojiten: 1 dcl qumësht 150 gr sheqer 125 gr margarin 1 vanillë sheqer 1 lugë kakao 300 More...