Italianët i japin fund karantinimit, qëndruan për dy muaj të mbyllur nëpër shtëpi – tani rrugët e qyteteve janë plotë me njerëz

Në Itali, vendi i parë evropian që vuri masat e ashpra të karantinimit në luftën kundër coronavirusit, pas dy muajve izolimi total ka filluar gradualisht të zbut masat kufizuese që do t’i mundësojë rikthimin në punë miliona italianëve. Fillimi i ndryshimeve të masave të reja Italia i ka bazuar në të dhënat që numri i të prekurve More...

by KosovaPlus | Published 3 months ago
By KosovaPlus On Friday, February 28th, 2020
0 Comments

Policia kineze trajnohet për t’u ballafaquar me të prekurit nga coronavirusi, pamje që tregojnë si reagojnë kur dikush nuk dëshiron të futet në karantinë

Në internet është duke qarkulluar një video që është bërë hit në rrjete sociale, që ka të bëjë me coronavirusin që po shpërndahet me shpejtësi të madhe nëpër botë. Bëhet fjalë për një More...

By KosovaPlus On Thursday, February 27th, 2020
0 Comments

32,495 pacientë të shëruar nga koronavirusi i ri lirohen nga spitali në Kinë

Autoritetet shëndetësore kineze njoftuan sot se deri mëngjesin e të enjtes 32,495 pacientë të infektuar me koronavirusin e ri janë liruar nga spitalet pas rekuperimit të plotë. Vetëm të mërkurën More...

By KosovaPlus On Thursday, February 27th, 2020
0 Comments

Nga frika e zgjerimit të coronavirusit, autoritet saudite ndalojnë përkohësisht vizitat në Mekë dhe Medinë

Arabia Saudite ka ndaluar përkohësisht vizitat në vendet e shenjta siç është Meka dhe Medina, duke bërë që miliona myslimanë nga e mbarë bota të mos mund të kenë qasje në qytetet e shenjta, More...

Pasojat e Coronavirusit, në Itali një maskë mbrojtëse po shitet për 10 euro
By KosovaPlus On Tuesday, February 25th, 2020
0 Comments

Pasojat e Coronavirusit, në Itali një maskë mbrojtëse po shitet për 10 euro

Për shkak të gjendjes kaotike të krijuar te qytetarët në Itali pas coronavirusit dhe frikës së mund ta pësojnë pasi tashmë kanë humbur jetën 6 persona dhe qindra tjerë janë infektuar, ata kanë More...

Mbi 2,600 të vdekur nga coronavirusi në të gjithë botën
By KosovaPlus On Monday, February 24th, 2020
0 Comments

Mbi 2,600 të vdekur nga coronavirusi në të gjithë botën

Coronavirusi po vazhdon të marrë jetë njerëzish në të gjithë botën. Shifrat flasin për 2,609 të vdekur dhe 79.356 të infektuar në të gjithë globin. Vetëm në Kinë 150 persona të tjerë More...

By KosovaPlus On Thursday, October 15th, 2015
0 Comments

Fotografi të rralla: 35 pamje nga epoka e komunizmit në Shqipëri (Foto)

Realizmi Socialist duket si një realitet kaq i largët i parë sot. Përngjan me një ëndërr, e edhe me një makth për disa. Fotot e mëposhtme dëshmojnë përditshmërinë rreth viteve ’70-’90, që kanë More...

By KosovaPlus On Friday, October 9th, 2015
0 Comments

Shokohet Serbia: BE-ja i kërkon njohje direkte të Kosovës

Serbia të mërkurën në Bruksel ka marrë një lajm shokues. BE i ka kërkuar asaj njohje të drejtpërdrejtë të Kosovës. Gazeta serbe “Novosti” shkruan sot, se teksti i projekt-platformës për Kapitullin More...