Njerëzit që preknin pavarësinë e Kosovës

Njerëzit që preknin pavarësinë e Kosovës

Dy fije te bardha letre kishin modifikuar tabelat e dy dyerve të tualetit në një restorant qëndror në Prishtinë. Në vend të fjalës “Burra” dhe “Gra” i zoti restorantit kishte ngjitur dy copa letre të bardhë, ku shkruhej “I pavarur” “E Pavarur”. Ky detaj, sa me humor, aq dhe domethënës për të përkufizuar kënaqësinë More...

by KosovaPlus | Published 6 months ago
By On Tuesday, October 20th, 2015
0 Comments

NJË MALLKIM I ÇUDITSHËM, ZULLUMÇARËT E GRABISIN KOSOVËN

Shkruan për KosovaPLUS : Arfim Caka Ditë të zeza njëra pas tjetrës. Zullumçarët marrin vrullë! Gjithë fatkeqësia vjenë kur grabitëçari këkrkon të rrojë pa fituar, të fitojë pa punuar, të punojë More...

By On Tuesday, October 20th, 2015
0 Comments

QAZIM HAZIR DAUTAJ DESHMORI TROPOJAN QE RA PER SHQIPERI ETNIKE

QAZIM HAZIR DAUTAJ DESHMORI TROPOJAN QE RA PER SHQIPERI ETNIKE 2.9.1952.-26.6.1998. Familja Dautaj e fshatit Gegaj të Tropojës ka një traditë atdhetare. Në luftën e Dytë Botërore, xhaxhai i Qazimit, Fazli More...

By On Sunday, October 18th, 2015
0 Comments

TA DINI MIRË SKEPTIKËT E KOMBIT!

Shkruan për KosovaPLUS : Arfim Caka Shteti është jetëgjatë, jeta e skeptikëve është e shkurtër… Njerëzit me vlera, duhet të dominojnë mbi njerëzit me antivlera. Urimet e njerëzve që na japin zemër. More...

By On Saturday, October 17th, 2015
0 Comments

Letër e hapur Hashim Thaqit : TURP E SHKUAR TURPIT!

Shkruan për KosovaPLUS : Arfim Caka Letër e hapur Hashim Thaqit dhe të fala Hashimojcës. Sikur zërin e popullit ta dëgjojë zemra. Aty qëndron madhështia e këtij populli. Ruaju nga turpi më shumë se More...

By KosovaPlus On Friday, October 16th, 2015
0 Comments

Erald Selca i jep leksione Plakut Sabri Novosella

Ne debatin e mbremshem ne ANTIPOD te gazetari i nderuar Emanuel Demaj te First Chanel ne temen per krizen politike ku ishin te ftuar z.Sabri Novosella , z.Erald Selca dhe z.Artan Musliu pati debate per zajednicen More...

By KosovaPlus On Tuesday, October 13th, 2015
0 Comments

Erald Selca kerkon negociata dhe ikje kesaj qeverie

Ftoj shqiptarin me te madh te gjalle Adem Demacin , te ul ne tavoline bisedimesh poziten dhe opoziten ne Kosove , te evitojme tensionet dhe ti themi jo nje lufte larg qofte civile mes nesh .Akoma me djeg zemra per More...