An interactive web-based dashboard to track COVID-19 in real time. Mapping 2019-nCoV

#chartdiv { max-width: 100%; height: 800px; background-color:#121212; } am4core.ready(function() { // Themes begin am4core.useTheme(am4themes_animated); // Themes end var backgroundColor = am4core.color("#1e2128"); var activeColor = am4core.color("#ff8726"); var confirmedColor = am4core.color("#d21a1a"); var recoveredColor More...

by KosovaPlus | Published 5 months ago
By KosovaPlus On Friday, February 28th, 2020
0 Comments

Çfarë është koronavirusi, dhe si ndikon ai tek organizmi i njeriut?

Çfarë është COVID-19 ? COVID-19 është koronavirus, pjesë e një grupi të madhe virusesh që përfshijnë si virozat që shkaktojnë ftohjen e zakonshme, deri tek ato që shkaktojnë sëmundje më të More...

By KosovaPlus On Friday, February 28th, 2020
0 Comments

Arsyet pse nuk duhet të flini të uritur

Studimet tregojnë që nëse flini të uritur mund të shtoni peshë. Të qëndroni të uritur ka efekte negative në të mësuarit dhe në punë, gjithashtu mund të shkaktojë depresion, raporton “Bright More...

By KosovaPlus On Thursday, February 27th, 2020
0 Comments

32,495 pacientë të shëruar nga koronavirusi i ri lirohen nga spitali në Kinë

Autoritetet shëndetësore kineze njoftuan sot se deri mëngjesin e të enjtes 32,495 pacientë të infektuar me koronavirusin e ri janë liruar nga spitalet pas rekuperimit të plotë. Vetëm të mërkurën More...

Nëse keni njolla të bardha në dhëmbë, patjetër lexojeni këtë tekst!
By KosovaPlus On Tuesday, February 25th, 2020
0 Comments

Nëse keni njolla të bardha në dhëmbë, patjetër lexojeni këtë tekst!

Nëse keni njolla të bardha në dhëmbë madje përherë – është shenjë për t’u brengosur, thonë stomatologët Fjala është për fluorozën e dhëmbëve e cila zhvillohet që nga fëmijëria, More...

By KosovaPlus On Tuesday, February 25th, 2020
0 Comments

Kosi, qumështi dhe djathi e zvogëlojnë rrezikun e sulmit në zemër

Konsumimi i produkteve të bulmetit mund ta zvogëlojë rrezikun e sulmit në zemër për 9%, shkruan Dailymail, transmeton Express. Një studim i bërë me më shumë se 400.000 persona, sugjeron që personat More...

Gjumi me apo pa çorape, cili është më i mirë?
By KosovaPlus On Tuesday, February 25th, 2020
0 Comments

Gjumi me apo pa çorape, cili është më i mirë?

Gjumë me apo pa çorape, jepini fund njëherë e mirë kësaj dileme. Disa njerëz janë të mësuar me idenë se çorapet në shtëpi janë një domosdoshmëri. Por janë të ndarë në dy pjesë kur More...

Asnjë rast deri më tani me Coronavirus në Kosovë, Klinika Infektive me hapësirë të veçantë për trajtimin e pacientëve
By KosovaPlus On Monday, February 24th, 2020
0 Comments

Asnjë rast deri më tani me Coronavirus në Kosovë, Klinika Infektive me hapësirë të veçantë për trajtimin e pacientëve

Coronavirusi po vazhdon të marrë jetë njerëzish në pothuajse gjithë botën. Megjithëse deri më tani në Kosovë nuk ka asnjë rast të prekur nga ky virus, Klinika Infektive në QKUK, ka marrë masat More...

Nga perimet deri tek mishi, sa minuta i duhet çdo ushqimi për t’u tretur
By KosovaPlus On Monday, February 24th, 2020
0 Comments

Nga perimet deri tek mishi, sa minuta i duhet çdo ushqimi për t’u tretur

Ndikimi i tretjes në humbjen e peshës është shumë domethënës. Siç na u tha shumë herë, ne jemi ato që hamë Sigurisht, koha e saktë e tretjes varet nga shëndeti fizik i një individi, metabolizmi, More...

By On Wednesday, October 14th, 2015
0 Comments

Krofne

Sot do të mësoni një mënyrë shumë të lehtë për të përgatitur krofne Përbërësit: 1 gotë qumësht të vakët 5 lugë gjelle sheqer 2 vezë 1 lugë e mesme brume buke Pergatitja: Pasi t’i perziejmë More...