Real Madridi fiton El Clasicon fantastik ndaj Barcës dhe rimerr kreun e La Ligas

Real Madridi e ka mposhtur Barcelonën në El Clasicon që u zhvillua në kuadër të javës së 26-të në La Liga me rezultat 2-0. Blaugranasit e filluan më mirë takimin, pasi kishin dominimin e topit dhe shanset për të shënuar gol. Lionel Messi dhe Antoine Griezmann kishin shanset më të mira, mirëpo nuk arritën t’i konkretizonin More...

by KosovaPlus | Published 6 months ago
By KosovaPlus On Sunday, March 1st, 2020
0 Comments

LIVE TV : Real Madrid vs Barcelona LIVESTREAM

Në ora 21:00 këtu mundë ta ndiqni ndeshjen LIVE Real Madrid vs Barcelona LIVE STREAM ** REAL MADRID VS BARCELONA **  More...

By KosovaPlus On Friday, February 28th, 2020
0 Comments

Ramos: “Shpresoj që Messi mos të jetë në ditën e tij në El Clasico”

Pavarësisht rivalitetit që kanë klubet mes vete, Sergio Ramos nuk ka ngurruar që të tregojë se ka respekt maksimal për Lionel Messin, të cilin e konsideron një ndër më të mirin në histori. Fituesi i More...

By KosovaPlus On Friday, February 28th, 2020
0 Comments

Majlinda Kelmendi: Statuja ime duhej të vendosej në Prishtinë

Sportistja më e mirë në Kosovë e zgjedhur nga Komiteti Olimpik për vitin 2019, Majlinda Kelmendi, tha se ndihet e nderuar që Federata Botërore e Xhudos e ka zgjedhur për ti ndërtuar statujë,  mirëpo More...

By KosovaPlus On Friday, February 28th, 2020
0 Comments

Zyrtare: Derbi Juventus-Inter luhet pa tifozë

Është konfirmuar zyrtarisht pas takimit të mbrëmjes së enjte të drejtuesve të Serie A se ndeshjet Juventus-Inter, Udinese-Fiorentina, Milan-Genova, Parma-SPAL dhe Sassuolo-Brescia do të zhvillohen me More...

By KosovaPlus On Friday, February 28th, 2020
0 Comments

Java e 20-të starton me dy ndeshje në Ipko Superligë

Java e 20-të në Ipko Superligën e Kosovës do të startojë ditën e sotme (e premte). Për ditën e sotme janë paraparë të zhvillohen dy takime që pritet të jenë mjaftë interesante. Ndeshja kryesore More...

Statuja e Majlinda Kelmendit përurohet të premten
By KosovaPlus On Tuesday, February 25th, 2020
0 Comments

Statuja e Majlinda Kelmendit përurohet të premten

Shtatorja e kampiones Olimpike kosovare, Majlinda Kelmendi, do të përurohet të premten (28 shkurt) në vendlindjen e saj, në Pejë. Përurimin e shtatores do ta bëjë presidenti i Federatës Ndërkombëtare  More...

Lampard, arsyeja pse Ziyech zgjodhi Chelsean
By KosovaPlus On Tuesday, February 25th, 2020
0 Comments

Lampard, arsyeja pse Ziyech zgjodhi Chelsean

Që disa javë është edhe zyrtare, Ziyech do ta veshë fanellën e Chelseas sezonin 2020/21 Transferimi i Hakim Ziyech nga Ajaxi te Chelsea është realizuar në janar, klubet janë marrë vesh tashmë More...

Renditja e re në peshat e rënda në boks: Fury rikthehet në krye
By KosovaPlus On Sunday, February 23rd, 2020
0 Comments

Renditja e re në peshat e rënda në boks: Fury rikthehet në krye

Fitorja e Tyson Fury ndaj Deontay Wilder më mëngjesin e sotëm (e diel) i dha atij të vetmin titull, atë të divizionit ËBC, dhe gjithashtu e ktheu atë në krye të renditjes së peshave të rënda. Performanca More...

By KosovaPlus On Tuesday, October 20th, 2015
1 Comment

Arsenal ndal Bayern Munichun

Arsenal dhe Bayern Munich ka siguruar fitoren e parë në kuadër të Ligës së Kampionëve. Arsenali para shikuesve të vetë ka mundur të triumfojë kundër skuadër gjermane të Bayernit duke triumfuar me rezultat, More...