Facebook Messenger merr dizajn të ri

Me kalimin e viteve, aplikacionet azhurnohen me veçori të reja dhe ndryshime dhe përmirësime të dizajnit. Sidoqoftë, kjo nuk është gjithmonë domosdoshmërisht mirë, sepse ajo që dikur ishte një aplikacion i thjeshtë, përfundimisht mund të ndërrohet shumë për qëllimin e synuar. Fatmirësisht, Facebook po kërkon të thjeshtësoj More...

by KosovaPlus | Published 6 months ago
By KosovaPlus On Friday, February 28th, 2020
0 Comments

Facebook anulon konferencën për shkak të shqetësimeve të coronavirusit

Facebook ka anuluar atë që konsiderohet ngjarjen më të madhe të vitit, një konferencë vjetore të zhvilluesve të kompanisë, për shkak të shqetësimeve të coronavirusit. Sipas mediave të huaja, More...

By KosovaPlus On Thursday, February 27th, 2020
0 Comments

Samsung prezantoi ekranet OLED, të dizajnuar për telefona 5G

Samsung Display, krahu prodhues i ekraneve të Samsung, njoftoi sot ekranin e ri OLED të ndërtuar për telefonat inteligjentë me 5G. Kompania pretendon se oferta e saj e re ka emetim më të ulët të More...

By KosovaPlus On Tuesday, February 25th, 2020
0 Comments

Apple: Mos e bëni më këtë, po e ngadalësoni iPhone

Apple ka treguar se mbyllja e aplikacioneve me veprimin duke rrëshqitur lartë, mund të dëmtojë baterinë e iPhone dhe të bëjë që energjia e saj të harxhohet më shpejtë, duke ngadalësuar edhe More...

Galaxy Buds+: Ndrysho mënyrën se si përjeton audion
By KosovaPlus On Monday, February 24th, 2020
0 Comments

Galaxy Buds+: Ndrysho mënyrën se si përjeton audion

Duke u bazuar në përvojën e jashtëzakonshme të audios wireless të ofruar nga Galaxy Buds, Galaxy Buds+ të rinj të Samsung janë krijuar për të siguruar përvojën më të përshtatshme të dëgjimit, More...

By KosovaPlus On Monday, February 24th, 2020
0 Comments

Si të kuptoni nëse dikush ka hapur email-in që i keni dërguar

Për dallim nga mesazhet me tekst, të cilat vijnë me njoftimin kur lexohet mesazhi, të dish nëse një person ka lexuar apo jo emailin tuaj është mjaft e ndërlikuar. Për disa, kjo mund të jetë e rëndësishme More...

By KosovaPlus On Monday, October 19th, 2015
0 Comments

Koncept: A do të duket kështu Galaxy S7?

Samsung më herët gjatë këtij viti i pati befasuar të gjithë për të mirë me modelet e saj të telefonave, kur kishte prezantuar modelet e reja me dizajn të jashtëzakonshëm, përkatësisht Galaxy S6 Edge. A More...

By KosovaPlus On Tuesday, October 13th, 2015
0 Comments

Edhe Samsung galaxy S7 do të jetë me ekran të lakuar?

Vitin e kaluar të gjitha pajisjet me ekran të lakuar të lëshuara nga Samsung ishin nga linja Samsung Galaxy S6. Së pari ishin Samsung Galaxy S6 Edge me 5.1 inç dhe Samsung Galaxy S6 Edge+ me ekran 5.7 inç Një More...

By KosovaPlus On Monday, October 12th, 2015
0 Comments

Sa është çmimi i vërtetë i një iPhone 6S

Apple këtë muaj ka lançuar modelin më të ri iPhone 6S, i cili duket se po korr sukses përsa i përket shitjeve. Çmimi i tij në treg është rreth 649 dollarë (579 euro). Por sa i ka kushtuar kompanisë More...