Published On: Wed, Oct 14th, 2015

Krofne

Sot do të mësoni një mënyrë shumë të lehtë për të përgatitur krofne

Përbërësit:

1 gotë qumësht të vakët
5 lugë gjelle sheqer
2 vezë
1 lugë e mesme brume buke

Pergatitja:

Pasi t’i perziejmë të gjithë përbërësit, ju shtojmë miell deri sa të formohet masa dhe e lëjmë për dy orë të rritet. Pastaj kulaqi shtrihet dhe me gote i jipet forma dhe hidhen në vaj të ngrohur paraprakisht. Pasi të skuqen, një nga një i rrotullojmë në sheqer pluhur dhe ju hedhim sipër qokollatë.

About the Author

-

Leave a comment

You must be Logged in to post comment.