Tag archive for ‘është’
By KosovaPlus On Monday, March 2nd, 2020
0 Comments

Përplasje mes Memli Krasniqit dhe Rexhep Selimit: Lista Serbe është në koalicion me ju, mos gënjeni

Deputeti i PDK’së, Memli Krasniqi, ka replikuar disa herë me shefin e grupit parlamentar të VV’së, Rexhep Selimi në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës. Krasniqi ka akuzuar More...

By KosovaPlus On Friday, February 28th, 2020
0 Comments

Çfarë është koronavirusi, dhe si ndikon ai tek organizmi i njeriut?

Çfarë është COVID-19 ? COVID-19 është koronavirus, pjesë e një grupi të madhe virusesh që përfshijnë si virozat që shkaktojnë ftohjen e zakonshme, deri tek ato që shkaktojnë sëmundje më të More...

By KosovaPlus On Friday, February 28th, 2020
0 Comments

Reagon Grenell: Taksa duhet hequr plotësisht, Kurti është duke bërë një gabim serioz

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka reaguar ndaj vendimit të kreut të Qeverisë, Albin Kurti i cili të enjten bëri të ditur More...

By KosovaPlus On Thursday, February 27th, 2020
0 Comments

Kurti: Nuk është e rastësishme që nga zyrtari i NATO-s e mora letërkëmbimin dhe jo nga Presidenti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti përmes një postimi në Facebook ka thënë se nuk është e rastësishme që letërkëmbimin Thaçi-Rasmussen e ka marrë nga një zyrtar i NATO-s dhe jo nga presidenti. Kurti More...

By KosovaPlus On Thursday, February 27th, 2020
0 Comments

Surroi përkrah Kurtin: Këmbimi i letrave Thaçi-Rasmussen është marrëveshje ndërkombëtare

Publicisti, Veton Surroi ka përkrahur kryeministrin e vendit, Albin Kurtin, në lidhje me letër-këmbimet e publikuara të cilat ishin bërë mes ish-kryeministrit Hashim Thaçi, dhe sekretarit të atëhershëm More...

By KosovaPlus On Thursday, February 27th, 2020
0 Comments

I vrari në Pejë është Qerim Kelmendi, reagon familja

I vrari sot në Pejë është Qerim Kelmendi, vëllai i Ibrahim Kelmendit, anëtar i ish Lëvizjes Popullore të Kosovës. Vrasjen e vëllait të tij e konfirmoi edhe vet Ibrahim Kelmendi në një postim More...

By KosovaPlus On Thursday, February 27th, 2020
0 Comments

Thaçi: Shqetësim për Kosovën është paranoja për NATO-n dhe jo prezenca e saj

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha pas takimit me Sekretarin e Shtetit Mike Pompeo në Departamentin e Shtetit se politika kosovare, partitë politike dhe qeveria duhet të orientohen dhe të marrin  More...