Tag archive for ‘kosovës’
By KosovaPlus On Tuesday, May 19th, 2020
0 Comments

Rama: Brenda këtij muaji do hapet kufiri mes Shqipërisë dhe Kosovës

Kufiri mes Shqipërisë dhe Kosovës pritet të hapet brenda muajit maj. Kështu deklaroi Edi Rama në një intervistë në Opinion, duke theksuar se për të hapur kufirin nuk ka nevojë të merret vesh More...

By KosovaPlus On Saturday, February 29th, 2020
0 Comments

Vuçiq: SHBA’ja s’ndryshon qëndrim ndaj Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të qëndrojë një një vizitë dy-ditore në SHBA, më 1 dhe 2 mars, ku do të takohet me Sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, dhe do të ketë takime More...