Tag archive for ‘kosovëserbi’
By KosovaPlus On Saturday, February 29th, 2020
0 Comments

Thaçi e cilëson Lajçakun emisar pa kredibilitet në dialogun Kosovë-Serbi

Presidenti i vendit Hashim Thaçi është shprehur kritik ndaj përfshirjes së Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbi, duke thënë se ka ulur nivelin e përgjegjësisë në një emisar pa kredibilitet. Thaçi, More...

By KosovaPlus On Saturday, February 29th, 2020
0 Comments

O’Brien: Trump i gatshëm të asistojë për marrëveshjen Kosovë-Serbi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke bërë përpjekje intensive që të shtyjnë Kosovën dhe Serbinë drejt një marrëveshje finale sa më shpejtë që të jetë e mundur. Për një gjë të tillë More...