Tag archive for ‘kurtin’
By KosovaPlus On Saturday, February 29th, 2020
0 Comments

Largimi i taksës, Gjermania mbështet Kurtin

Vendimi i kryeministrit të vendit, Albin Kurti për ta hequr taksën 100 për qind për lëndën e parë për mallrat nga Serbia dhe Bosnja, ka nxitur reagime të shumta. E një reagim rreth këtij vendimi More...

By KosovaPlus On Thursday, February 27th, 2020
0 Comments

Rukiqi takohet me Kurtin, ia numëron kërkesat e OEK-ut

Kryeministri Albin Kurti dhe kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës Berat Rukiqi, diskutuan sot gjatë një takimi lidhur me bashkëpunimin ndërinstitucional dhe fuqizimin e dialogut publiko-privat në More...

By KosovaPlus On Thursday, February 27th, 2020
0 Comments

Surroi përkrah Kurtin: Këmbimi i letrave Thaçi-Rasmussen është marrëveshje ndërkombëtare

Publicisti, Veton Surroi ka përkrahur kryeministrin e vendit, Albin Kurtin, në lidhje me letër-këmbimet e publikuara të cilat ishin bërë mes ish-kryeministrit Hashim Thaçi, dhe sekretarit të atëhershëm More...