Tag archive for ‘kurtit’
By KosovaPlus On Sunday, March 1st, 2020
0 Comments

Vuçiqit nuk i mjafton vendimi i Kurtit, kërkon heqje të plotë të taksës që të kthehet në dialog

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, këmbëngulë në heqjen e tërësishme të taksës nga ana e Kosovës. Vendimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, për heqje të pjesshme të taksës nuk More...

By KosovaPlus On Saturday, February 29th, 2020
0 Comments

Daçiq: Heqja e pjesshme e taksës, lojë e Kurtit

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka të nëjtin mendim si të presidentit Vuçiq, mbi heqjen e pjesshme të taksës nga Kosova. Ai tha se kjo është “vetëm një lojë manovruese brenda More...

By KosovaPlus On Friday, February 28th, 2020
0 Comments

Hyseni: Vendimi i Kurtit për taksën manovër politike

Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Skënder Hyseni thotë se sinjalet e para nga bashkësia ndërkombëtare nuk janë të mira pas vendimit të Kurtit për taksën. Ai shtoi se nuk kishte pajtim mes parnerëve More...

By KosovaPlus On Thursday, February 27th, 2020
0 Comments

Veseli reagon pas vendimit të Kurtit, thotë se ai ia vodhi idenë

Kryetari i PDK’së, Kadri Veseli, ka reaguar pas vendimi të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, për largimin me kushte të taksës ndaj Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës. Veseli thotë se Kurti nuk More...

By KosovaPlus On Thursday, February 27th, 2020
0 Comments

Nga 15 marsi në lëndën e parë, e nga 1 prilli hiqet plotësisht taksa ndaj Serbisë – fjala e plotë e Kurtit

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në një konferencë për media, ka prezantuar vendimin se nga data 15 mars 2020, do të hiqet tarifa për lëndën e parë që importohet nga Serbia dhe More...