Tag archive for ‘në’
By KosovaPlus On Monday, March 2nd, 2020
0 Comments

Zëri i Amerikës: Thaçi e Vuçiq në takim në Shtëpinë e Bardhë

Zëri i Amerikës mëson se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, po takohen të hënën në Shtëpinë e Bardhë. Tani për tani nuk është e qartë se në çfarë More...

By KosovaPlus On Monday, March 2nd, 2020
0 Comments

Përplasje mes Memli Krasniqit dhe Rexhep Selimit: Lista Serbe është në koalicion me ju, mos gënjeni

Deputeti i PDK’së, Memli Krasniqi, ka replikuar disa herë me shefin e grupit parlamentar të VV’së, Rexhep Selimi në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës. Krasniqi ka akuzuar More...

By KosovaPlus On Sunday, March 1st, 2020
0 Comments

Vuçiqit nuk i mjafton vendimi i Kurtit, kërkon heqje të plotë të taksës që të kthehet në dialog

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, këmbëngulë në heqjen e tërësishme të taksës nga ana e Kosovës. Vendimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, për heqje të pjesshme të taksës nuk More...

By KosovaPlus On Sunday, March 1st, 2020
0 Comments

Vuçiq thotë se takimi i nesërm me Thaçin në Washington varet nga heqja e taksës

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, pas takimit të sotëm në Washington me të Dërguarin Special të Departamentit Amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor,  Matthew Palmer, ka thënë se  nuk More...

By KosovaPlus On Saturday, February 29th, 2020
0 Comments

Thaçi e cilëson Lajçakun emisar pa kredibilitet në dialogun Kosovë-Serbi

Presidenti i vendit Hashim Thaçi është shprehur kritik ndaj përfshirjes së Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbi, duke thënë se ka ulur nivelin e përgjegjësisë në një emisar pa kredibilitet. Thaçi, More...

By KosovaPlus On Saturday, February 29th, 2020
0 Comments

Margjinalizimi i të pagjeturve – viktimat që u lanë në harresë

Tash e 29 vjet, familja Gashi nga fshati Studençan i Komunës së Suharekës, nuk ka marrë asnjë lajm për fatin e familjarit të tyre Veselit, i cili në vitin 1991, në moshën 20-vjeçare, kishte shkuar More...

By KosovaPlus On Friday, February 28th, 2020
0 Comments

Ramos: “Shpresoj që Messi mos të jetë në ditën e tij në El Clasico”

Pavarësisht rivalitetit që kanë klubet mes vete, Sergio Ramos nuk ka ngurruar që të tregojë se ka respekt maksimal për Lionel Messin, të cilin e konsideron një ndër më të mirin në histori. Fituesi i More...

By KosovaPlus On Friday, February 28th, 2020
0 Comments

Policia kineze trajnohet për t’u ballafaquar me të prekurit nga coronavirusi, pamje që tregojnë si reagojnë kur dikush nuk dëshiron të futet në karantinë

Në internet është duke qarkulluar një video që është bërë hit në rrjete sociale, që ka të bëjë me coronavirusin që po shpërndahet me shpejtësi të madhe nëpër botë. Bëhet fjalë për një More...

By KosovaPlus On Friday, February 28th, 2020
0 Comments

Majlinda Kelmendi: Statuja ime duhej të vendosej në Prishtinë

Sportistja më e mirë në Kosovë e zgjedhur nga Komiteti Olimpik për vitin 2019, Majlinda Kelmendi, tha se ndihet e nderuar që Federata Botërore e Xhudos e ka zgjedhur për ti ndërtuar statujë,  mirëpo More...

By KosovaPlus On Friday, February 28th, 2020
0 Comments

Java e 20-të starton me dy ndeshje në Ipko Superligë

Java e 20-të në Ipko Superligën e Kosovës do të startojë ditën e sotme (e premte). Për ditën e sotme janë paraparë të zhvillohen dy takime që pritet të jenë mjaftë interesante. Ndeshja kryesore More...