Tag archive for ‘për’
By KosovaPlus On Tuesday, May 19th, 2020
0 Comments

‘Faza e dytë’ – masat që bizneset obligohen t’i marrin për zhvillimin e rregullt të aktivitetit gjatë kohës me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar listën e plotë të bizneseve, të cilave nga sot iu lejohet veprimtaria për ushtrimin e aktiviteteve në fazën e dytë që nga vendosja e masave të reja pas përhapjes More...

By KosovaPlus On Tuesday, May 5th, 2020
0 Comments

Italianët i japin fund karantinimit, qëndruan për dy muaj të mbyllur nëpër shtëpi – tani rrugët e qyteteve janë plotë me njerëz

Në Itali, vendi i parë evropian që vuri masat e ashpra të karantinimit në luftën kundër coronavirusit, pas dy muajve izolimi total ka filluar gradualisht të zbut masat kufizuese që do t’i mundësojë More...

By KosovaPlus On Tuesday, March 3rd, 2020
0 Comments

Agim Bahtiri thotë se Thaçi ia tregoi planin për shkëmbim të territoreve më 2015

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, thotë se presidenti i Ksoovës, Hashim Thaçi, i ka treguar atij planin për shkëmbimin e territoreve në vitin 2015, në kohën kur po rivarroseshin eshtrat e Isa More...

By KosovaPlus On Sunday, March 1st, 2020
0 Comments

Gold AG i reagon ndjekësit i cili e kritikoi për këngën e re: E ndjen mungesën e atdheut dikur

Arian Agushi i njohur si Gold AG është mjaft i ndjekur në rrjetet sociale dhe vetëm në Instagram numëron 625 mijë njerëz. Ai publikon imazhe dhe video të ndryshme, teksa shpesh paralajmëron projektet More...

By KosovaPlus On Saturday, February 29th, 2020
0 Comments

O’Brien: Trump i gatshëm të asistojë për marrëveshjen Kosovë-Serbi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke bërë përpjekje intensive që të shtyjnë Kosovën dhe Serbinë drejt një marrëveshje finale sa më shpejtë që të jetë e mundur. Për një gjë të tillë More...

By KosovaPlus On Friday, February 28th, 2020
0 Comments

Albin Kurti për Euronews: Shkëmbimet territoriale receta për konflikt, jo paqe

Kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti gjatë një interviste për Euronews World, paralajmëroi zyrtarët e Bashkimit Evropian se duhet të respektojnë pavarësinë e vendit të tij. Kurti i More...

By KosovaPlus On Friday, February 28th, 2020
0 Comments

Osmani: Çdo dallim që mund të ketë për taksën mes LDK-së dhe LVV-së do të zgjidhet shumë shpejt

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani gjatë vizitës në Pejë ka folur rreth dallimeve të dy partnerëve të koalicionit qeverisës lidhur me taksën ndaj Serbisë. Osmani tha se këto çështje More...

By KosovaPlus On Friday, February 28th, 2020
0 Comments

Policia kineze trajnohet për t’u ballafaquar me të prekurit nga coronavirusi, pamje që tregojnë si reagojnë kur dikush nuk dëshiron të futet në karantinë

Në internet është duke qarkulluar një video që është bërë hit në rrjete sociale, që ka të bëjë me coronavirusin që po shpërndahet me shpejtësi të madhe nëpër botë. Bëhet fjalë për një More...

By KosovaPlus On Friday, February 28th, 2020
0 Comments

Hyseni: Vendimi i Kurtit për taksën manovër politike

Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Skënder Hyseni thotë se sinjalet e para nga bashkësia ndërkombëtare nuk janë të mira pas vendimit të Kurtit për taksën. Ai shtoi se nuk kishte pajtim mes parnerëve More...

By KosovaPlus On Friday, February 28th, 2020
0 Comments

Arrestohet Henri Çili, dyshohet se ka paguar gjyqtarë për të liruar bandën e Lazaratit

Arrestohet nga policia gazetari dhe botuesi i njohur, njëherësh dhe pronar i një Universiteti privat në kryeqytet, Henri Çili. Ndalimi i tij është bërë nga policia e Tiranës gjatë mesnatës për llogari More...