Tag archive for ‘së’
By KosovaPlus On Tuesday, March 3rd, 2020
0 Comments

Agim Bahtiri thotë se Thaçi ia tregoi planin për shkëmbim të territoreve më 2015

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, thotë se presidenti i Ksoovës, Hashim Thaçi, i ka treguar atij planin për shkëmbimin e territoreve në vitin 2015, në kohën kur po rivarroseshin eshtrat e Isa More...

By KosovaPlus On Sunday, March 1st, 2020
0 Comments

Vuçiq thotë se takimi i nesërm me Thaçin në Washington varet nga heqja e taksës

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, pas takimit të sotëm në Washington me të Dërguarin Special të Departamentit Amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor,  Matthew Palmer, ka thënë se  nuk More...

By KosovaPlus On Sunday, March 1st, 2020
0 Comments

Grenell e quan Mustafën udhëheqës guximtar, pasi tha se taksa të hiqet ashtu siç po kërkon SHBA-ja

I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, e ka quajtur udhëheqës të guximshëm kreun e LDK-së Isa Mustafa, pasi  deklaroi të dielën se taksa More...

By KosovaPlus On Friday, February 28th, 2020
0 Comments

Arrestohet Henri Çili, dyshohet se ka paguar gjyqtarë për të liruar bandën e Lazaratit

Arrestohet nga policia gazetari dhe botuesi i njohur, njëherësh dhe pronar i një Universiteti privat në kryeqytet, Henri Çili. Ndalimi i tij është bërë nga policia e Tiranës gjatë mesnatës për llogari More...

By KosovaPlus On Thursday, February 27th, 2020
0 Comments

Veseli reagon pas vendimit të Kurtit, thotë se ai ia vodhi idenë

Kryetari i PDK’së, Kadri Veseli, ka reaguar pas vendimi të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, për largimin me kushte të taksës ndaj Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës. Veseli thotë se Kurti nuk More...

By KosovaPlus On Thursday, February 27th, 2020
0 Comments

Ftohet nga Specialja ideatori i emblemës së UÇK-së, Gafurr Elshani

Gjykata Speciale ka vazhduar edhe sot me ftesa për ish-pjesëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Mëngjesin e së enjtes, OVL e UÇK-së, ka njoftuar se i ftuari i radhës nga kjo Gjykatë është More...