Tag archive for ‘taksën’
By KosovaPlus On Friday, February 28th, 2020
0 Comments

Osmani: Çdo dallim që mund të ketë për taksën mes LDK-së dhe LVV-së do të zgjidhet shumë shpejt

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani gjatë vizitës në Pejë ka folur rreth dallimeve të dy partnerëve të koalicionit qeverisës lidhur me taksën ndaj Serbisë. Osmani tha se këto çështje More...

By KosovaPlus On Friday, February 28th, 2020
0 Comments

Hyseni: Vendimi i Kurtit për taksën manovër politike

Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Skënder Hyseni thotë se sinjalet e para nga bashkësia ndërkombëtare nuk janë të mira pas vendimit të Kurtit për taksën. Ai shtoi se nuk kishte pajtim mes parnerëve More...

AAK ka mbledhur nënshkrimet për seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit për taksën
By KosovaPlus On Tuesday, February 25th, 2020
0 Comments

AAK ka mbledhur nënshkrimet për seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit për taksën

Grupi Parlamentar i AAK-së ka mbledhur nënshkrimet e nevojshme për thirrjen e seancës së jashtëzakonshme të Kuvendit, e cila do të mbrojë taksën e vendosur ndaj produkteve që vijnë nga Serbia e More...