Tag archive for ‘taksës’
By KosovaPlus On Sunday, March 1st, 2020
0 Comments

Vuçiqit nuk i mjafton vendimi i Kurtit, kërkon heqje të plotë të taksës që të kthehet në dialog

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, këmbëngulë në heqjen e tërësishme të taksës nga ana e Kosovës. Vendimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, për heqje të pjesshme të taksës nuk More...

By KosovaPlus On Sunday, March 1st, 2020
0 Comments

Vuçiq thotë se takimi i nesërm me Thaçin në Washington varet nga heqja e taksës

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, pas takimit të sotëm në Washington me të Dërguarin Special të Departamentit Amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor,  Matthew Palmer, ka thënë se  nuk More...

By KosovaPlus On Saturday, February 29th, 2020
0 Comments

Largimi i taksës, Gjermania mbështet Kurtin

Vendimi i kryeministrit të vendit, Albin Kurti për ta hequr taksën 100 për qind për lëndën e parë për mallrat nga Serbia dhe Bosnja, ka nxitur reagime të shumta. E një reagim rreth këtij vendimi More...

By KosovaPlus On Saturday, February 29th, 2020
0 Comments

Daçiq: Heqja e pjesshme e taksës, lojë e Kurtit

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka të nëjtin mendim si të presidentit Vuçiq, mbi heqjen e pjesshme të taksës nga Kosova. Ai tha se kjo është “vetëm një lojë manovruese brenda More...

By KosovaPlus On Friday, February 28th, 2020
0 Comments

Brukseli e quan hap pozitiv heqjen e pjesshme dhe me kushte të taksës

Qeveria e Kosovës, gjatë javës së ardhshme do të marrë vendim që nga data 15 mars, të hiqet tarifa për lëndën e parë që importohet nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina. Këtë e ka konfirmuar kryeministri More...