Tag archive for ‘të’
By KosovaPlus On Tuesday, May 19th, 2020
0 Comments

‘Faza e dytë’ – masat që bizneset obligohen t’i marrin për zhvillimin e rregullt të aktivitetit gjatë kohës me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar listën e plotë të bizneseve, të cilave nga sot iu lejohet veprimtaria për ushtrimin e aktiviteteve në fazën e dytë që nga vendosja e masave të reja pas përhapjes More...

By KosovaPlus On Tuesday, May 5th, 2020
0 Comments

Italianët i japin fund karantinimit, qëndruan për dy muaj të mbyllur nëpër shtëpi – tani rrugët e qyteteve janë plotë me njerëz

Në Itali, vendi i parë evropian që vuri masat e ashpra të karantinimit në luftën kundër coronavirusit, pas dy muajve izolimi total ka filluar gradualisht të zbut masat kufizuese që do t’i mundësojë More...

By KosovaPlus On Tuesday, March 3rd, 2020
0 Comments

Agim Bahtiri thotë se Thaçi ia tregoi planin për shkëmbim të territoreve më 2015

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, thotë se presidenti i Ksoovës, Hashim Thaçi, i ka treguar atij planin për shkëmbimin e territoreve në vitin 2015, në kohën kur po rivarroseshin eshtrat e Isa More...

By KosovaPlus On Sunday, March 1st, 2020
0 Comments

Vuçiqit nuk i mjafton vendimi i Kurtit, kërkon heqje të plotë të taksës që të kthehet në dialog

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, këmbëngulë në heqjen e tërësishme të taksës nga ana e Kosovës. Vendimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, për heqje të pjesshme të taksës nuk More...

By KosovaPlus On Sunday, March 1st, 2020
0 Comments

Grenell e quan Mustafën udhëheqës guximtar, pasi tha se taksa të hiqet ashtu siç po kërkon SHBA-ja

I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, e ka quajtur udhëheqës të guximshëm kreun e LDK-së Isa Mustafa, pasi  deklaroi të dielën se taksa More...

By KosovaPlus On Sunday, March 1st, 2020
0 Comments

Mustafa: Taksa të hiqet ashtu siç po kërkon SHBA-ja

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar se deputetët e LDK-së dhe anëtarët e Qeverisë do të mbështesin pa asnjë rezervë dhe me bindje të plotë heqjen e menjëhershme More...

By KosovaPlus On Saturday, February 29th, 2020
0 Comments

Adelina shumë shpejt me këngë të re

Adelina Ismajli ka paralajmëruar fansat e saj se ajo shumë shpejt do të vije me një këngë të re Diva e muzikës pop në Kosovë ka paralajmëruar projektin e saj më të ri me anë të një foto More...

By KosovaPlus On Saturday, February 29th, 2020
0 Comments

Margjinalizimi i të pagjeturve – viktimat që u lanë në harresë

Tash e 29 vjet, familja Gashi nga fshati Studençan i Komunës së Suharekës, nuk ka marrë asnjë lajm për fatin e familjarit të tyre Veselit, i cili në vitin 1991, në moshën 20-vjeçare, kishte shkuar More...

By KosovaPlus On Saturday, February 29th, 2020
0 Comments

Facebook Messenger merr dizajn të ri

Me kalimin e viteve, aplikacionet azhurnohen me veçori të reja dhe ndryshime dhe përmirësime të dizajnit. Sidoqoftë, kjo nuk është gjithmonë domosdoshmërisht mirë, sepse ajo që dikur ishte një More...

By KosovaPlus On Saturday, February 29th, 2020
0 Comments

O’Brien: Trump i gatshëm të asistojë për marrëveshjen Kosovë-Serbi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke bërë përpjekje intensive që të shtyjnë Kosovën dhe Serbinë drejt një marrëveshje finale sa më shpejtë që të jetë e mundur. Për një gjë të tillë More...