Tag archive for ‘thaçi’
By KosovaPlus On Tuesday, March 3rd, 2020
0 Comments

Agim Bahtiri thotë se Thaçi ia tregoi planin për shkëmbim të territoreve më 2015

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, thotë se presidenti i Ksoovës, Hashim Thaçi, i ka treguar atij planin për shkëmbimin e territoreve në vitin 2015, në kohën kur po rivarroseshin eshtrat e Isa More...

By KosovaPlus On Monday, March 2nd, 2020
0 Comments

Zëri i Amerikës: Thaçi e Vuçiq në takim në Shtëpinë e Bardhë

Zëri i Amerikës mëson se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, po takohen të hënën në Shtëpinë e Bardhë. Tani për tani nuk është e qartë se në çfarë More...

By KosovaPlus On Saturday, February 29th, 2020
0 Comments

Thaçi e cilëson Lajçakun emisar pa kredibilitet në dialogun Kosovë-Serbi

Presidenti i vendit Hashim Thaçi është shprehur kritik ndaj përfshirjes së Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbi, duke thënë se ka ulur nivelin e përgjegjësisë në një emisar pa kredibilitet. Thaçi, More...

By KosovaPlus On Thursday, February 27th, 2020
0 Comments

Thaçi: Shqetësim për Kosovën është paranoja për NATO-n dhe jo prezenca e saj

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha pas takimit me Sekretarin e Shtetit Mike Pompeo në Departamentin e Shtetit se politika kosovare, partitë politike dhe qeveria duhet të orientohen dhe të marrin  More...